2011 m. gruodžio 2 d., penktadienis

Debesų kompiuterijos ekonomika

Kada smulkiajam verslui verta rinktis mokamus debesų kompiuterijos sprendimus ir į ką verta atkreipti dėmesį prieš pradedant naudotis debesų kompiuterija?

Šiame įraše kalbėsiu apie SaaS (Software as a Service) sprendimus, t.y. galutiniams vartotojams (vadybininkams, vadovams ir kt.) skirtas programas, tokias kaip klientų valdymo sistemą (CRM) ar kitas specializuotas verslo valdymo sistemas. Įmonė išsinuomoja IT sprendimą ir gauna patogią aplinką su bendra duomenų baze, kur gali kaupti, analizuoti ir kitaip naudoti duomenis.

Dažnu atveju nuomojantis IT sprendimą iš didelio cloud computing tiekėjo visiems vartotojams siūlomas tas pats produktas, tik su skirtingom versijom, t.y. visos įmonės gauna tą patį įrankį verslo valdymui, skiriasi tik prieinamų funkcijų kiekis. Pritaikymas pagal verslo poreikius yra minimalus, kita vertus įmonės gali išsinuomoti tiesiog patogų darbo įrankį.

Nuomojantis IT sprendimus atkrenta rūpesčiai dėl serverių priežiūros, programinės įrangos atnaujinimų, palaikymo. Tai yra tiesiog patogu, tik svarbu užsitikrinti patikimą interneto ryšį. Dažnu atveju dirbti galima prisijungus tiek su kompiuteriu, tiek su mobiliaisiais įrengimais (išmaniaisiais telefonais, planšetėmis).

Aspektai dėl nuomos ekonomikos: tai yra naudinga tiek pat, kiek nuomuotis bet kokią kitą paslaugą. Pats mokėjimo modelis pay as you go sako - moki, kiek naudojiesi. Toks modelis palankus cloud computing teikėjams, nes klientas yra pririšamas. Kadangi klientams siūlomi standartiniai sprendimai, tiekėjams atkrenta rūpesčiai dėl IT produktų pritaikymo pagal poreikius, palengvėja techninis aptarnavimas.

Grubiai skaičiuojant, panašaus funkcionalumo IT sprendimas, diegiamas lokaliai firmoje gali kainuoti apie 12 - 18 mėnesių nuomos kainos (kelių vartotojų). Tačiau už tą kainą IT sistema yra įsigyjama ir bent dalinai pritaikoma pagal konkrečios kompanijos poreikius.

Didieji IT vendoriai, pradėję masyvią marketingo strategiją, atsisuko ir į smulkųjį verslą. Praktiškai įmonėms pačioje pradžioje nereikia jokių investicijų ir tai atrodo labai patrauklu.  Galutiniame variante yra gaunamas produktas už dyką, bet su sutartimi.

Bet kokiu atveju renkantis tradicinį ar debesies kompiuterijos IT sprendimą, svarbu įsitikinti, ar jis yra vystomas, kokios ateities prognozės, kas kiek laiko išleidžiamos naujos versijos (ar nėra didelių tarpų tarp paskutinio atnaujinimo), kiek aktyvių vartotojų naudojasi produktu, ar sprendimas yra unikalus vienos įmonės, ar jį diegia daug įmonių. Taip pat pravartu sužinoti, ar egzistuoja bendruomenė, kurioje prireikus galėtum gauti atsakymą dėl konkrečios vartojimo ar techninės problemos.

1 komentaras:

  1. Nors verslo valdymo sistemos šiomis dienomis yra vienas svarbiausių verslininkų prioritetų, tačiau prieš pasirenkant ir priimant sprendimą, verta įdėmiau pasidomėti savo pasirinkimu.

    AtsakytiPanaikinti